Program 2018 – Beograd

KOMBANK DVORANA – VELIKA SALA
sreda | 7. nov, 20h

SVEČANO OTVARANJE

Leto

(igr.)

r. Kirill Serebrennikov

Rusija, Francuska, 126′

DVORANA KULTURNOG CENTRA BEOGRADA
četvrtak | 8. novpetak | 9. novsubota | 10. novnedelja | 11. novponedeljak | 12. nov

10:30h

Kompas Slobodne Zone: „Srbenka“ (dok.) – život sa identitetom

Nebojša Slijepčević

Hrvatska, 72′

Panel diskusija nakon projekcije

11h

Kompas Slobodne Zone: Voda, tri agregatna stanja: ljudsko pravo – špekulacija – krađa

„Crna senka zelene energije“ (dok.)**

Dragan Gmizić

Srbija, 47′

Panel diskusija nakon projekcije

13h

Future is here I**

grupa autora

Makedonija, Kosovo*, Bosna i Hercegovina, Srbija, 120′

Ukus cementa

(dok.)

r. Ziad Kalthoum

Nemačka, Liban, Sirija, UAE, Katar, 85′

Future is here II**

grupa autora

Makedonija, Kosovo*, Bosna i Hercegovina, Srbija, 120′

15h

Los Bando

(igr.)

r. Christian Lo

Norveška, Švedska, 94′

Q&A: Christian Lo

Najbolji ortaci

(igr.)

r. Toby MacDonald

Velika Britanija, 95′

Tiha revolucija

(igr.)

r. Lars Kraume

Nemačka, 111′

Kad drveće pada

(igr.)

r. Marysia Nikitiuk

Ukrajina, Poljska, Makedonija, 88′

Tri identična stranca

(dok.)

r. Tim Wardle

Velika Britanija, 96′

17h

Ostrvo gladnih duhova

(dok.)

r. Gabrielle Brady

Nemačka, Velika Britanija, Australija, 94′

Okupacija 1968

(dok.)

r. L. Dombrovszsky, S. Komandarev, E. Moskvina, M. E. Scheidt, M. Szymkow

Slovačka, Češka, Poljska, Bugarska, Mađarska, 130′

Q&A: Magdalena Szymkow

Voljeni

(igr.)

r. Gustavo Pizzi

Brazil, Urugvaj, 98′

Dom boraca

(dok.)

r. Ivan Ramljak

Hrvatska, 49′

Na vodi

(dok.)

r. Goran Dević

Hrvatska, 79′

Q&A: Goran Dević

Jedini

(dok.)

r. Nikola Polić

Srbija, 29′

Q&A: Ivan Ramljak i Nikola Polić

19h

Zarobljena

(dok.)

r. Bernadett Tuza-Ritter

Mađarska, 89′

Q&A: Bernadett Tuza-Ritter

Putinovi svedoci

(dok.)

r. Vitaly Mansky

Letonija, Švajcarska, Češka, 102′

Ubiti Hesusa

(igr.)

r. Laura Mora Ortega

Kolumbija, 95′

Beskonačni fudbal

(dok.)

r. Corneliu Porumboiu

Rumunija, 70′

Q&A: Laurentiu Ginghină

S ljubavlju, Sesil

(dok.)

r. Lisa Immordino Vreeland

SAD, 99′

21h

Sanjati Murakamija

(dok.)

r. Nitesh Anjaan

Danska, 58′

Q&A: Mette Holm

Tri lica

(igr.)

r. Jafar Panahi

Iran, 100′

Aga

(igr.)

r. Milko Lazarov

Bugarska, Nemačka, Francuska, 96′

Q&A: Kaloyan Bozhilov

Švajcarac Kris

(dok.)

r. Anja Kofmel

Švajcarska, Hrvatska, Nemačka, Finska, 90′

Q&A: Anja Kofmel, Siniša Juričić

Srbenka

(dok.)

r. Nebojša Slijepčević

Hrvatska, 72′

**besplatne projekcije

 

DOM OMLADINE BEOGRADA
četvrtak | 8. novpetak | 9. novsubota | 10. novnedelja | 11. novponedeljak | 12. nov
16h

Napad panike

(igr.)

r. Paweł Maślona

Poljska, 100′

Pod drvetom

(igr.)

r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Island, Poljska, Danska, 89′

Tranzit

(igr.)

r. Christian Petzold

Nemačka, Francuska, 102′

Vreme je za utopije

(dok.)

r. Kurt Langbein

Austrija, 98′

Adrianin pakt

(dok.)

r. Lissette Orozco

Čile, 96′

18h

Ne ostavljaj me

(igr.)

r. Aida Begić

Bosnia and Herzegovina, Turska, 97′

Q&A: Aida Begić

Tri identična stranca

(dok.)

r. Tim Wardle

Velika Britanija, 96′

Bergman – godina života

(dok.)

r. Jane Magnusson

Švedska, 117′

Q&A: Cecilia Nessen

Profil

(igr.)

r. Timur Bekmambetov

SAD, Velika Britanija, Kipar, Rusija, 105′

Kapetan

(igr.)

r. Robert Schwentke

Nemačka, Poljska, Portugal, Francuska, 118′

20h

Utoja 22. juli

(igr.)

r. Erik Poppe

Norveška, 92′

Krivica

(igr.)

r. Gustav Möller

Danska, 90′

Srbenka

(dok.)

r. Nebojša Slijepčević

Hrvatska, 72′

Q&A: Nebojša Slijepčević, Vanja Jambrović

Ćutanje drugih

(dok.)

r. Almudena Carracedo, Robert Bahar

SAD, Španija, 96′

Fortuna

(igr.)

r. Germinal Roaux

Švajcarska, Belgija, 106′

ART BIOSKOP KOLARAC
četvrtak | 8. novpetak | 9. novsubota | 10. novnedelja | 11. novponedeljak | 12. nov
17:30h

Liku, rumunska priča

(dok.)

r. Ana Dumitrescu

Rumunija, 87′

Porodica

(dok.)

r. Rok Biček

Slovenija, Austrija, 106′

Q&A: Rok Biček

Najbolji ortaci

(igr.)

r. Toby MacDonald

Velika Britanija, 95′

Sanjati Murakamija

(dok.)

r. Nitesh Anjaan

Danska, 58′

Bergman – godina života

(dok.)

r. Jane Magnusson

Švedska, 117′

19:30h

Kapetan

(igr.)

r. Robert Schwentke

Nemačka, Poljska, Portugal, Francuska, 118′

Ostrvo gladnih duhova

(dok.)

r. Gabrielle Brady

Nemačka, Velika Britanija, Australija, 94′

Krivica

(igr.)

r. Gustav Möller

Danska, 90′

Srbenka

(dok.)

r. Nebojša Slijepčević

Hrvatska, 72′

Q&A: Nebojša Slijepčević, Vanja Jambrović

Ubiti Hesusa

(igr.)

r. Laura Mora Ortega

Kolumbija, 95′

JUGOSLOVENSKA KINOTEKA
četvrtak | 8. novpetak | 9. novsubota | 10. novnedelja | 11. novponedeljak | 12. nov
18:30h

Ukradeni poljupci

(igr.)

r. François Truffaut

Francuska, 90′

Sanjari

(igr.)

r. Bernardo Bertolucci

Velika Britanija, Francuska, Italija, 115′

Slučaj Bader Majnhof

(igr.)

r. Uli Edel

Nemačka, Francuska, Češka, 150′

O jagodama i krvi

(igr.)

r. Stuart Hagmann

SAD, 109′

Umreti od ljubavi

(igr.)

r. André Cayatte

Francuska, Italija, 110′

20:30h

Sumrak bogova

(igr.)

r. Luchino Visconti

Italija, Nemačka, 156′

Kapetan

(igr.)

r. Robert Schwentke

Nemačka, Poljska, Portugal, Francuska, 118′

Utoja 22. juli

(igr.)

r. Erik Poppe

Norveška, 92′

Tranzit

(igr.)

r. Christian Petzold

Nemačka, Francuska, 102′

Profil

(igr.)

r. Timur Bekmambetov

SAD, Velika Britanija, Kipar, Rusija, 105′

DOM KULTURE STUDENTSKI GRAD
četvrtak | 8. novpetak | 9. novsubota | 10. novnedelja | 11. novponedeljak | 12. nov
18h

Pod drvetom

(igr.)

r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Island, Poljska, Danska, 89′

Zarobljena

(dok.)

r. Bernadett Tuza-Ritter

Mađarska, 89′

Q&A: Bernadett Tuza-Ritter

Okupacija 1968

(dok.)

r. L. Dombrovszsky, S. Komandarev, E. Moskvina, M. E. Scheidt, M. Szymkow

Slovačka, Češka, Poljska, Bugarska, Mađarska, 130′

Srbenka

(dok.)

r. Nebojša Slijepčević

Hrvatska, 72′

Kapetan

(igr.)

r. Robert Schwentke

Nemačka, Poljska, Portugal, Francuska, 118′

20h

Krivica

(igr.)

r. Gustav Möller

Danska, 90′

Putinovi svedoci

(dok.)

r. Vitaly Mansky

Letonija, Švajcarska, Češka, 102′

Voljeni

(igr.)

r. Gustavo Pizzi

Brazil, Urugvaj, 98′

Bez dodira

(igr.)

r. Adina Pintilie

Rumunija, Nemačka, Češka, Bugarska, Francuska, 125′

Q&A: Irmena Chichikova

Utoja 22. juli

(igr.)

r. Erik Poppe

Norveška, 92′

KOMBANK DVORANA – SALA 2
četvrtak | 8. novpetak | 9. novsubota | 10. novnedelja | 11. novponedeljak | 12. nov
15h

Adrianin pakt

(dok.)

r. Lissette Orozco

Čile, 96′

Fortuna

(igr.)

r. Germinal Roaux

Švajcarska, Belgija, 106′

Skrivena boja stvari

(igr.)

r. Silvio Soldini

Italija, Švajcarska, 116′

Liku, rumunska priča

(dok.)

r. Ana Dumitrescu

Rumunija, 87′

Srbenka

(dok.)

r. Nebojša Slijepčević

Hrvatska, 72′

17h

Časna reč

(igr.)

r. Luc Picard

Kanada, 102′

Bojno polje

(dok.)

r. Lola Arias

Argentina, Španija, Nemačka, 82′

Tri lica

(igr.)

r. Jafar Panahi

Iran, 100′

Plivati sa muškarcima

(igr.)

r. Oliver Parker

Velika Britanija, 97′

Beskonačni fudbal

(dok.)

r. Corneliu Porumboiu

Rumunija, 70′

Q&A: Laurentiu Ginghină

19h

Ubiti Hesusa

(igr.)

r. Laura Mora Ortega

Kolumbija, 95′

Utoja 22. juli

(igr.)

r. Erik Poppe

Norveška, 92′

Putinovi svedoci

(dok.)

r. Vitaly Mansky

Letonija, Švajcarska, Češka, 102′

Krivica

(igr.)

r. Gustav Möller

Danska, 90′

Tranzit

(igr.)

r. Christian Petzold

Nemačka, Francuska, 102′

21h

Vreme je za utopije

(dok.)

r. Kurt Langbein

Austrija, 98′

Aga

(igr.)

r. Milko Lazarov

Bugarska, Nemačka, Francuska, 96′

Q&A: Kaloyan Bozhilov

Napad panike

(igr.)

r. Paweł Maślona

Poljska, 100′

Tri identična stranca

(dok.)

r. Tim Wardle

Velika Britanija, 96′

Bez dodira

(igr.)

r. Adina Pintilie

Rumunija, Nemačka, Češka, Bugarska, Francuska, 125′

Q&A: Irmena Chichikova