Švajcarac Kris (dok.)

DKC, 11. nov, 21:00 Švajcarac Kris (dok.) Reditelj: Anja Kofmel Zemlja: Švajcarska, Hrvatska, Nemačka, Finska Godina: 2018. Trajanje: 90’ Jezik: engleski, nemački, španski Uloge: Joël Basman, Megan Gay, Susanne-Maria Wrage Produkcija: Dschoint Ventschr Filmproduktion Distribucija: Nukleus Film Website: www.dvfilm.ch/de/inproduction/documentaries/chris-the-swiss _____________________________ Regionalna selekcija   Sinopsis Početak je devedesetih: ratovi na prostoru bivše Jugoslavije su u punom […]

Continue reading

Ćutanje drugih (dok.)

Dom omladine Beograda, 11. nov, 20:00 Ćutanje drugih (dok.) Reditelj: Almudena Carracedo, Robert Bahar Zemlja: SAD, Španija Godina: 2018. Trajanje: 96’ Jezik: španski Uloge: – Produkcija: Semilla verde Productions, Lucernam Films Distribucija: Cinephil Website: https://thesilenceofothers.com/ _____________________________ Međunarodna selekcija Ženska linija Sinopsis Ćutanje drugih prati epsku borbu žrtava španske četrdesetogodišnje diktature pod generalom Frankom, koji nastavljaju […]

Continue reading

Adrianin pakt (dok.)

Kombank dvorana, 8. nov, 15:00 Dom omladine Beograda, 12. nov, 16:00 Adrianin pakt (dok.) Reditelj: Lissette Orozco Zemlja: Čile Godina: 2017. Trajanje: 96’ Jezik: španski, engleski Uloge: – Produkcija: Storyboard Media, Salmon Producciones Distribucija: Meikincine Entertainment Website: elpactodeadriana.com _____________________________ Međunarodna selekcija Ženska linija Sinopsis Kao dete imala sam idola: svoju tetku Adrianu. 2007. godine bila […]

Continue reading

500 godina

500 godina (dok.) Reditelj: Pamela Yates Montažer: Peter Kinoy Zemlja: Guatemala Godina: 2017 Trajanje: 108’ Jezik: španski Uloge: Irma Alicia Velásquez Nimatuj, Matilde Terraza Gallego, Daniel Pascual Hernández Produkcija: Skylight Production Distribucija:  Skylight Production Website: 500years.skylight.is _____________________________ Međunarodna selekcija Ženska linija Master Class: Peter Kinoy Granito: Kako srediti diktatora deo je Guatemalske Triologije, rediteljke Pamele Yates. […]

Continue reading

Granito: Kako srediti diktatora

Granito: Kako srediti diktatora (dok.) Subota, 4. novembar 17:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Pamela Yates Montažer: Peter Kinoy Zemlja: Guatemala, SAD, Španija Godina: 2011 Trajanje: 103’ Jezik: engleski, španski Uloge: Irma Alicia Velásquez Nimatuj, Matilde Terraza Gallego, Daniel Pascual Hernández Produkcija: Skylight Production Distribucija:  Skylight Production Website: skylight.is/films/granito/ _____________________________ Ženska linija Master Class: Peter Kinoy […]

Continue reading

Kad planine zadrhte

Kad planine zadrhte (dok.) Subota, 4. novembar 15:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Pamela Yates, Newton Thomas Sigel Montažer: Peter Kinoy Zemlja: Guatemala, USA, Spain Godina: 1983 Trajanje: 83’ Jezik: engleski, španski Uloge: Shawn Elliot, Eddie Jones, Linda Segura, Shelly Desai, Ron Ryan Produkcija: Skylight Production Distribucija:  Skylight Production Website: skylight.is/films/when-the-mountains-tremble/ _____________________________ Ženska linija Master Class: […]

Continue reading

Život od milijun dolara

Život od milijun dolara (dok.) Subota, 4. novembar 21h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Subota, 4. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Nedelja, 5. novembar 19h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Robert Tomić Zuber Zemlja: Hrvatska Godina: 2017 Trajanje: 78’ Jezik: hrvatski Uloge: Đana Atanasovski-Šitum, Ivica Šitum Produkcija: Nukleus film Distribucija: Nukleus film _____________________________ […]

Continue reading

Pustara

Pustara (igr.) Petak, 3. novembar 15h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Ponedeljak, 6. novembar 16h, Dom omladine Beograda Reditelj: Latifa Said Zemlja: Francuska, Portugal Godina: 2017 Trajanje: 14’ Jezik: francuski Uloge: Slimane Dazi, Delphine Grandsart, Rachid Taha Producija: Saudade Productions, Bando à Parte Distribucija: Saudade Productions _____________________________ Sinopsis Predgrađe velikog grada. Omar, radnik iz Magreba, ne […]

Continue reading

Tvornica je naša!

Tvornica je naša! (dok.) Nedelja, 5. novembar 18h, Dom omladine Beograda Subota, 4. novembar 17h, Kulturni centar Novog Sada Reditelj: Vedrana Pribačić Zemlja: Hrvatska Godina: 2016 Trajanje: 45’ Jezik: hrvatski Produkcija: HRT, Manevar Distribucija: HRT _____________________________ Regionalna selekcija  Sinopsis Kako se boriti protiv nesposobnih stečajnih upravnika koji su dobili licence preko noći, i vlasnika hrvatske […]

Continue reading

Ka zajedničkoj nežnosti

Ka zajedničkoj nežnosti (dok.) Nedelja, 5. novembar 17h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Nedelja, 5. novembar 17h, Kulturni centar Novog Sada Reditelj: Kaori Oda Zemlja: Bosna i Hercegovina, Japan Godina: 2017 Trajanje: 63’ Jezik: bosanski, japanski Produkcija: FieldRain Distribucija: FieldRain _____________________________ Regionalna selekcija  Sinopsis Između Japana i Bosne i Hercegovine, rediteljka započinje fizičko i spiritualno putovanje […]

Continue reading