Osmi kontinent

Osmi kontinent (igr.) Četvrtak, 2. novembar 16h, Dom omladine Beograda Petak. 3. novembar 19:30h, Art bioskop Kolarac Petak, 3. novembar 17h, Kulturni centar Novog Sada Reditelj: Yorgos Zois Zemlja: Greece Godina: 2017 Trajanje: 11’ Jezik: nema dijaloga Uloge: Pavlos Iordanopoulos Produkcija: Squared Square Distribucija: Squared Square _____________________________ Regionalna selekcija Sinopsis Na ostrvu Lezbos postoji stara […]

Continue reading

U slavu života

U slavu života (dok.) Četvrtak, 2. novembar 15h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Četvrtak, 2. novembar 17h, Kulturni centar Novog Sada Reditelj: Carmen Pollard Zemlja: Kanada Godina: 2017 Trajanje: 74’ Jezik: engleski Produkcija: Stranger Productions Website: www.fordearlife.ca _____________________________ Međunarodna selekcija Sinopsis Kada četrdesetšestogodišnji pozorišni producent Džejms Polar saznaje da ima rak, donosi odluku da svoje umiranje […]

Continue reading

Dan oslobođenja

Dan oslobođenja (dok.) Reditelj: Morten Traavik, Uģis Olte Zemlja: Latvia, Norveška, Slovenija Godina: 2016 Trajanje: 100’ Jezik: engleski Uloge: Milan Fras, Janez Gabrič, Luka Jamnik, Rok Lopatič, Ivan Novak, Mina Špiler Produkcija: VFS FILMS, Traavik.Info Distribucija: Five Stars Film Distribution Website: www.liberationday.film _____________________________ Međunarodna selekcija Svečano otvaranje Sinopsis Pod ljubaznim ali čvrstim smernicama starog fana […]

Continue reading

Pričest

Pričest (dok.) Četvrtak, 2. novembar 18h, Dom omladine Beograda Ponedeljak, 6. novembar 17:30h, Art bioskop Kolarac Petak, 3. novembar 17h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Anna Zamecka Zemlja: Poljska Godina: 2016 Trajanje: 72’ Jezik: poljski Uloge: Ola Kaczanowska, Nikodem Kaczanowski, Marek Kaczanowski, Magdalena Kaczanowska Produkcija: Otter Films, Wajda Studio Distribucija: Cat & Docs […]

Continue reading

Čavela

Čavela (dok.) Reditelj: Catherine Gund, Daresha Kyi Zemlja: USA Godina: 2017 Trajanje: 93’ Jezik: španski, engleski Uloge: Pedro Almodóvar, Elena Benarroch, Miguel Bosé Producija: Aubin Pictures Distribucija: Latido Films Website: www.chavelavargasfilm.com _____________________________ Gost selektor predstavlja  Međunarodna selekcija  Ženska linija  Sinopsis Uz pomoć svoje lirske strukture, Čavela pruža gledaocima nadahnjujuće i intelektualno izazovno putovanje kroz život […]

Continue reading

Iza kamere

Iza kamere (dok.) Ponedeljak, 6. novembar 19h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Četvrtak, 2. novembar 19:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Kirsten Johnson Zemlja: USA Godina: 2016 Trajanje: 102’ Jezik: engleski, bosnski, arapski, dari, hausa, fur Uloge: Kirsten Johnson, Roger Phenix Produkcija: Big Mouth Productions, Fork Films Distribucija: Cat&Docs Website: www.camerapersonfilm.com _____________________________ Međunarodna selekcija  Sinopsis Kirsten Džonson […]

Continue reading

Buffet Željezara

Buffet Željezara (dok.) Nedelja, 5. novembar 20h, Dom omladine Beograda Četvrtak, 2. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Nedelja, 5. novembar 17h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Goran Dević Zemlja: Hrvatski Godina: 2017 Trajanje: 61’ Jezik: hrvatski Produkcija: Petnaesta umjetnost Distribucija: Petnaesta umjetnost _____________________________ Regionalna selekcija  Sinopsis Film beleži kafanske razgovore vlasnika kafića, […]

Continue reading

Blink

Blink (dok.) Subota, 4. novembar 21h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Subota, 4. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Nedelja, 5. novembar 19h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Jakov Labrović Zemlja: Hrvatska Godina: 2017 Trajanje: 19’ Jezik: hrvatski Produkcija: ROOM 100 Distribucija: ROOM 100 _____________________________ Regionalna selekcija  Sinopsis Dokumentarac Blink počinje susretom braće Jakova […]

Continue reading

Škola za buntovnike

Škola za buntovnike (dok.) Nedelja, 5. novembar 21h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Petak, 3. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Reditelj: Alexander Kleider Zemlja: Nemačka Godina: 2017 Trajanje: 91’ Jezik: nemački Uloge: Hanil Altunergil, Alex Bäke, Lena Christof, Florian Geissler, Mimy Girnstein, Marvin Metag Produkcija: DOK-WERK Filmkooperative in co-production with WDR Distribucija: Deckert Distribution Website: […]

Continue reading