Mister gej Sirija

Mister gej Sirija (dok.) Petak, 3. novembar 15:30h, Art bioskop Kolarac Ponedeljak, 6. novembar 15h, Dvorana Kulturnog centra Beograd Reditelj: Ayse Toprak Zemlja: Turska, Francuska, Nemačka Godina: 2017 Trajanje: 84’ Jezik: arapski, turski, engleski Producija: Les Films D’Antoine,  Coin Film, Toprak Film Distribucija: Taskovski Films Website: www.kisskissbankbank.com/en/projects/mr-gay-syria-film _____________________________ Međunarodna selekcija Sinopsis Film Mister Gej Sirija […]

Continue reading

Nezakonito

Nezakonito (igr.) Petak, 3. novembar 18h, Dom omladine Beograda Ponedeljak, 6. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Subota, 4. novembar 19h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Adrian Sitaru Zemlja: Rumunija, Poljska, Francuska Godina: 2016 Trajanje: 89’ Jezik: rumunski Uloge: Alina Grigore, Robi Urs, Adrian Titieni, Bogdan Albulescu, Cristina Olteanu Producija: Domestic Film, Inlight, […]

Continue reading

Ja nisam tvoj crnja

Ja nisam tvoj crnja (dok.) Ponedeljak, 6. novembar 21h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Ponedeljak, 6. novembar 21h, Kulturni centar Novog Sada Ponedeljak, 6.11. 21h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Raoul Peck Zemlja: Švajcarska, Francuska, Belgija, SAD Godina: 2016 Trajanje: 93’ Jezik: engleski, francuski Narator: Samuel L. Jackson Produkcija: Velvet Film Distribucija: MCF MegaCom […]

Continue reading

Rupa u glavi

Rupa u glavi (dok.) Petak, 3. novembar 19h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Nedelja, 5. novembar 19:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Robert Kirchhoff Zemlja: Češka, Slovačka Godina: 2016 Trajanje: 92’ Jezik: slovački Uloge: Raymond Gurême, Fata Dedić, Nadir Dedić, Toti Dedić, Ladislav Welward, Ján Konček Produkcija: HITCHHIKER Cinema Distribucija: Taskovski Films Website: aholeintheheadfilm.com _____________________________ Međunarodna selekcija  Sinopsis […]

Continue reading

Gaza Surf Klub

Gaza surf klub (dok.) Subota, 4. novembar 20h, Dom omladine Beograda Petak, 3. novembar 21h, Kulturni centar Novog Sada Subota, 4. novembar 21h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelji: Philip Gnadt, Mickey Yamine Zemlja: Nemačka Godina: 2016 Trajanje: 87’ Jezik: arapski, engleski Produkcija: Little Bridge Pictures, Westdeutscher Rundfunk Distribucija: MAGNETFILM Website: www.gazasurfclub.de _____________________________ Međunarodna […]

Continue reading

Smernice

Smernice (igr.) Subota, 4. novembar 18h, Dom omladine Beograda Nedelja, 5. novembar 15:30, Art bioskop Kolarac Petak, 3. novembar 19h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Stephan Komandarev Zemlja: Bugarska, Nemačka, Makedonija Godina: 2017 Trajanje: 103’ Jezik: bugarski Uloge: Ivan Barnev, Georgi Kadurin, Borisleva Stratieva, Anna Komandareva, Vasil Banov, Theodore Vassilev, Stephan Denolyubov, Assen […]

Continue reading

Svitanje

Svitanje (igr.) Četvrtak, 2. novembar 19h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Subota, 4. novembar 17h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Gentian Koçi Zemlja: Albanija, Grčka Godina: 2017 Trajanje: 85’ Jezik: albanski Uloge: Ornela Kapetani, Suzana Prifti, Kasem Hoxha, Hermes Kasimati, Adele Gjoka Producija: Artlab Film Distribucija: Wide Management Website: www.widemanagement.com/daybreak _____________________________ Regionalna selekcija Sinopsis […]

Continue reading

Copa-Loca

Copa-Loca (igr.) Četvrtak, 2. novembar 19h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Subota, 4. novembar 17h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Christos Massalas Zemlja: Grčka Godina: 2017 Trajanje: 14’ Jezik: grčki Uloge: Elsa Lekakou, Jenny Hiloudaki, Nadia Katsoura, Pavlos Iordanopoulos, Stathis Stamoulakatkos, Talat Iqbat Produkcija: Lola39 Films Distribucija: Heretic Outreach Website: www.heretic.gr/copa-loca _____________________________ Regionalna selekcija […]

Continue reading

Dom

Dom (dok.) Četvrtak, 2. novembar 17:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Zdenko Jurilj Zemlja: Hrvatska Godina: 2017 Trajanje: 40’ Jezik: hrvatski Produkcija: Croatian Film Association Distribucija: Kadar Film & Video Production _____________________________ Sinopsis Zbog nemogućnosti plaćanja kredita ili režija, usled gubitka posla ili bolesti, svaka dvadeseta porodica u Hrvatskoj ostaje bez stana ili kuće. Rigorozni zakoni o […]

Continue reading

(Ne)prijatelji

(Ne)prijatelji (dok.) Četvrtak, 2. Novembar 17:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Emir Zumbul Kapetanović, Sead Kreševljaković Zemlja: Bosnia and Herzegovina Godina: 2017 Trajanje: 51’ Jezik: bosanski, srpski Uloge: Daut Tihić, Dane Vasić Produkcija: Al Jazeera Balkans Distribucija: Al Jazeera Balkans _____________________________ Sinopsis Dane i Daut su se prvi put upoznali tokom devetesetih, dok je trajao rat […]

Continue reading