Buffet Željezara

Buffet Željezara (dok.) Nedelja, 5. novembar 20h, Dom omladine Beograda Četvrtak, 2. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Nedelja, 5. novembar 17h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Goran Dević Zemlja: Hrvatski Godina: 2017 Trajanje: 61’ Jezik: hrvatski Produkcija: Petnaesta umjetnost Distribucija: Petnaesta umjetnost _____________________________ Regionalna selekcija  Sinopsis Film beleži kafanske razgovore vlasnika kafića, […]

Continue reading

Blink

Blink (dok.) Subota, 4. novembar 21h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Subota, 4. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Nedelja, 5. novembar 19h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Jakov Labrović Zemlja: Hrvatska Godina: 2017 Trajanje: 19’ Jezik: hrvatski Produkcija: ROOM 100 Distribucija: ROOM 100 _____________________________ Regionalna selekcija  Sinopsis Dokumentarac Blink počinje susretom braće Jakova […]

Continue reading

Škola za buntovnike

Škola za buntovnike (dok.) Nedelja, 5. novembar 21h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Petak, 3. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Reditelj: Alexander Kleider Zemlja: Nemačka Godina: 2017 Trajanje: 91’ Jezik: nemački Uloge: Hanil Altunergil, Alex Bäke, Lena Christof, Florian Geissler, Mimy Girnstein, Marvin Metag Produkcija: DOK-WERK Filmkooperative in co-production with WDR Distribucija: Deckert Distribution Website: […]

Continue reading

Lepa figura

Lepa figura (igr.) Petak, 3. novembar 18h, Dom omladine Beograda Ponedeljak, 6.novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Subota, 4. novembar 19h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Hajni Kis Zemlja: Mađarska Godina: 2016 Trajanje: 15’ Jezik: mađarski Uloge: Brigitta Egyed, Hanna Milovits, Mari Nagy Producija: University of Theatre and Film Arts Distribucija: Filmfabriq Website: […]

Continue reading

Bağlar

Bağlar (dok.) Subota, 4. novembar 16h, Dvorana Kulturnog centra Beograd Reditelj: Berke Baş, Melis Birder Zemlja: Turska Godina: 2016 Trajanje: 81’ Jezik: turski Produkcija: inHouse Projects Website: www.baglarfilm.org/ _____________________________ Specijalna projekcija Balkanskog dokumentarnog centra Sinopsis Baglar je okrug u najvećem kurdskom gradu Dijarbakiru, koji je nastao u konfliktu 90-ih sa masovnom migracijom ljudi isteranih iz […]

Continue reading

Moje drugo Ja

Moje drugo Ja (dok.) Nedelja, 5. novembar 16h, Dom omladine Beograda Reditelj: Claudio Casazza Zemlja: Italija Godina: 2016 Trajanje: 83’ Jezik: italijanski Produkcija: GraffitiDoc Distribucija: Lab 80 film Website: www.facebook.com/unaltrome2016 _____________________________ Specijalna projekcija  Sinopsis U ovom filmu prikazan je zatvor ne samo kao tamnica, već i kao mesto za razmišljanje i razvijanje svesti. Radi se […]

Continue reading

Ambi

Ambi (igr.) Nedelja, 5.novembar 20h, Dom omladine Beograda Četvrtak, 2.novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Nedelja, 5. novembar 17h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Marija Apčevska Zemlja: Makedonija Godina: 2017 Trajanje: 19’ Jezik: makedonski Uloge: Dimitrija Markovski, Antonija Belazelkoska, Vladimir Tuliev Produkcija: Quasar Film Distribucija: Quasar Film Website: www.facebook.com/ambifilm _____________________________ Regionalna selekcija  Sinopsis […]

Continue reading

Skoro kao u raju

Skoro kao u raju (dok.) Petak, 3. novembar 16h, Dom omladine Beograda Ponedeljak, 6. novembar 19:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Karol Salter Zemlja: Velika Britanija Godina: 2017 Trajanje: 75’ Jezik: mandarinski Producija: Rock Salt Films Distribucija: Taskovski Films Website: www.taskovskifilms.com/?film=almost-heaven _____________________________ Selekcija 14+  Sinopsis Daleko od svoje kuće, sedamnaestogodišnja Jing Ling vežba za ispit koji […]

Continue reading

Ada za gradonačelnicu

Ada za gradonačelnicu (dok.) Četvrtak, 2. novembar 17h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Ponedeljak, 6. novembar 18h, Dom omladine Beograda Reditelj: Pau Faus Zemlja: Španija Godina: 2016 Trajanje: 86’ Jezik: španski, katalonski Uloge: Ada Colau, Sergio Espin, Nikita Bashmakov, Ignasi Sans, Luca Alemany Produkcija: Nanouk Films Distribucija: Taskovski Films Website: www.alcaldessa.com _____________________________ Gost selektor predstavlja Međunarodna […]

Continue reading

Noć u Tokorikiju

Noć u Tokorikiju (igr.) Nedelja, 5. novembar 17h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Nedelja, 5. novembar 17h, Kulturni centar Novog Sada Reditelj: Roxana Stroe Zemlja: Rumunija Godina: 2016 Trajanje: 18’ Jezik: rumunski Uloge: Cristian Priboi, Cristian Bota, Iulia Ciochină, Sorin Cociş, Daniela Elena Preda, Cristian Toma Produkcija: UNATC Atelier de Film Distribucija: Ultraviolet Media Website: www.facebook.com/ONoapteInTokoriki […]

Continue reading