500 godina

500 godina (dok.) Subota, 4. novembar 19:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Pamela Yates Montažer: Peter Kinoy Zemlja: Guatemala Godina: 2017 Trajanje: 108’ Jezik: španski Uloge: Irma Alicia Velásquez Nimatuj, Matilde Terraza Gallego, Daniel Pascual Hernández Produkcija: Skylight Production Distribucija:  Skylight Production Website: 500years.skylight.is _____________________________ Međunarodna selekcija Ženska linija Master Class: Peter Kinoy Granito: Kako srediti […]

Continue reading

Granito: Kako srediti diktatora

Granito: Kako srediti diktatora (dok.) Subota, 4. novembar 17:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Pamela Yates Montažer: Peter Kinoy Zemlja: Guatemala, SAD, Španija Godina: 2011 Trajanje: 103’ Jezik: engleski, španski Uloge: Irma Alicia Velásquez Nimatuj, Matilde Terraza Gallego, Daniel Pascual Hernández Produkcija: Skylight Production Distribucija:  Skylight Production Website: skylight.is/films/granito/ _____________________________ Ženska linija Master Class: Peter Kinoy […]

Continue reading

Kad planine zadrhte

Kad planine zadrhte (dok.) Subota, 4. novembar 15:30h, Art bioskop Kolarac Reditelj: Pamela Yates, Newton Thomas Sigel Montažer: Peter Kinoy Zemlja: Guatemala, USA, Spain Godina: 1983 Trajanje: 83’ Jezik: engleski, španski Uloge: Shawn Elliot, Eddie Jones, Linda Segura, Shelly Desai, Ron Ryan Produkcija: Skylight Production Distribucija:  Skylight Production Website: skylight.is/films/when-the-mountains-tremble/ _____________________________ Ženska linija Master Class: […]

Continue reading

Život od milijun dolara

Život od milijun dolara (dok.) Subota, 4. novembar 21h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Subota, 4. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Nedelja, 5. novembar 19h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Robert Tomić Zuber Zemlja: Hrvatska Godina: 2017 Trajanje: 78’ Jezik: hrvatski Uloge: Đana Atanasovski-Šitum, Ivica Šitum Produkcija: Nukleus film Distribucija: Nukleus film _____________________________ […]

Continue reading

Pustara

Pustara (igr.) Petak, 3. novembar 15h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Ponedeljak, 6. novembar 16h, Dom omladine Beograda Reditelj: Latifa Said Zemlja: Francuska, Portugal Godina: 2017 Trajanje: 14’ Jezik: francuski Uloge: Slimane Dazi, Delphine Grandsart, Rachid Taha Producija: Saudade Productions, Bando à Parte Distribucija: Saudade Productions _____________________________ Sinopsis Predgrađe velikog grada. Omar, radnik iz Magreba, ne […]

Continue reading

Tvornica je naša!

Tvornica je naša! (dok.) Nedelja, 5. novembar 18h, Dom omladine Beograda Subota, 4. novembar 17h, Kulturni centar Novog Sada Reditelj: Vedrana Pribačić Zemlja: Hrvatska Godina: 2016 Trajanje: 45’ Jezik: hrvatski Produkcija: HRT, Manevar Distribucija: HRT _____________________________ Regionalna selekcija  Sinopsis Kako se boriti protiv nesposobnih stečajnih upravnika koji su dobili licence preko noći, i vlasnika hrvatske […]

Continue reading

Ka zajedničkoj nežnosti

Ka zajedničkoj nežnosti (dok.) Nedelja, 5. novembar 17h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Nedelja, 5. novembar 17h, Kulturni centar Novog Sada Reditelj: Kaori Oda Zemlja: Bosna i Hercegovina, Japan Godina: 2017 Trajanje: 63’ Jezik: bosanski, japanski Produkcija: FieldRain Distribucija: FieldRain _____________________________ Regionalna selekcija  Sinopsis Između Japana i Bosne i Hercegovine, rediteljka započinje fizičko i spiritualno putovanje […]

Continue reading

Leto 1993.

Leto 1993. (igr.) Nedelja, 5. novembar 15h, Dvorana kulturnog Centra Beograda Nedelja, 5. novembar 19h, Kulturni centar Novog Sada Subota, 4. novembar 15h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Carla Simón Zemlja: Španija Godina: 2017 Trajanje: 97’ Jezik: katalonski Uloge: Laia Artigas, Paula Robles, Bruna Cusí, David Verdaguer, Montse Sanz, Isabel Rocatti Produkcija: Avalon, […]

Continue reading

Drugi

Drugi (dok.) Petak, 3. novembar 15h, Dvorana Kulturnog centra, Beograd Ponedeljak, 6. novembar 16h, Dom omladine Beograda Reditelj: Ayse Polat Zemlja: Turska, Nemačka Godina: 2016 Trajanje: 68’ Jezik: kurdski, turski Uloge: Ali Sulmaz, Yusuf Sinan, Salih Bayar, Resat Arslan, Ender Sipal, Enver Ertas Producija: Perofilm, PunktPunktPunkt Film production Distribucija: Taskovski Films Website: www.taskovskifilms.com/?film=the-others _____________________________ Međunarodna […]

Continue reading

Božanski poredak

Božanski poredak (igr.) Četvrtak, 2.novembar 21h, Dvorana Kulturnog centra Beograda Petak, 3.novembar 20h, Dom omladine Beograda Četvrtak, 2. novembar 21h, Kulturni centar Novog Sada Ponedeljak, 5. novembar 21h, KC Kupina Film (Pozorište lutaka Niš) Reditelj: Petra Volpe Zemlja: Switzerland Godina: 2017 Trajanje: 96’ Jezik: nemački, engleski, italijanski Uloge: Marie Leuenberger, Max Simonischek, Rachel Braunschweig, Sibylle […]

Continue reading